#МоваНаЧасі

Саме таким гештегом розпочався інтегрований Тиждень української мови, літератури та зарубіжної літератури, наскрізною темою якого стала вже крилата фраза “Мова – скарб українського народу”. Людмилою Шпарук, заступником директора з навчально-виховної роботи, учителем української мови та літератури, в креативному та творчому тандемі з ліцеїстами 11-Ж класу загальнолійцейним заходом було урочисто відкрито Тиждень слова. Ліна Костенко говорить “Страшні слова, коли вони мовчать…”, а Оксана Пахльовська стверджує “Раби – це нація, яка не має слова, а тому не може захистити себе”. Саме тому творчі та ініціативні, молоді та завзяті ліцеїсти 11-Ж класу взялися довести вже вкотре : МОВА – ТО ВЕЛИЧЕЗНИЙ СКРАБ НАШОГО НАРОДУ.

Не одне століття українська мова піддавалась тортурам та знищенню. Не один царський указ і не один циркуляр вказував українцям, як слід чинити з рідною мовою. Не один раз зазнавали утисків мужні українці, які віддавали свої життя за українське слово. Та все ж слово рідне, українське вистояло, його берегли в бабусиних казках, дідусевих приповідках, батькових порадах та маминих колискових.

І мова вистояла. Мужніла. Росла. Ставала значимою для все більшої і більшої кількості людей, які ототожнювали себе з Україною, цивілізованою європейською країною з великим демократичним майбутнім.

Лунали відомі пісні на слова українських класиків. У виконанні Мар’яни Кучерук – “Думи мої” Тараса Шевченка, у виконанні Діани Смусь – “Ой там, на горі…” Дует Ірини Муштук , учителя музичного мистецтва, та Мар’яни Кучерук на пісню “Човен” на слова Івана Франка, вразив присутніх глибокою насиченістю, палітрою емоцій, вкладених у звучання кожної нотки…

Душевно , з гордістю, і деколи з ледь чутним болем декламували поезії про мову Дар’я Пронькіна , Микола Марчук, Яна Форсюк , Валерія Чернянова та Юлія Євчук.

Тематичний захід прикрасили ведучі Єлізавєта Форсюк та Юлія Ліберна, які допомогли розкрити мету заходу, емоційно прикрашаючи виступи кожного учасника.

Таміла Соболик, директор ліцею, дякуючи організаторам, учасникам , присутнім наголосила на важливості розбудови демократичної держави, в якій, без сумніву, українська мова розвиватиметься, збагачуватиметься, вона – гордість кожного українця, адже шлях українського слова до вільного звучання був нелегкий та тернистий. Як і шлях українського народу до волі, такої омряної та такої бажаної. Таміла Анатоліївна засвідчила шану та величезну подяку ліцейній молоді за те, що вони мають та пропагують свідому позицію #МоваНаЧасі і розмовляють найлагіднішою, найміцнішою та наймилозвучнішою мовою в світі – УКРАЇНСЬКОЮ.

Дякуємо Збройним Силам України за можливість говорити українською, звучати українською та вчитись українською! Слава Україні та Героям, що боронять рідне слово та рідну землю від ворогів!

MENU
Нетішинський академічний ліцей